Aydιn Alşan, Zonguldak’ιn Devrek Kazasιnda doğdu. Atatürk ilk okulunu bitirdikten sonra, orta ve lise eğitimini Devrek Lisesinde yaptι. Bütün çocukluğu ve gençliği Devrek’te geçti.
Tabiatι, doğayι ve insanlarι seven. Yine hergün okul bitiminden sonra, arkadaşlarιyla beraber o ιrmak kιyιsιndaki ince rιhtιmda yürümeden bir gününü geçirmeyen ve hatta hava yağsada o çamurlu kücük yol gölleri olan o Karsιyaka yolunda, yani namι diğer eski adιyla ASIKLAR YOLU’nu gezmeden duramazlardι.

Yine o yürüyüşten sonra, eskimeyen arkadaşlarιyla Hacι Kaynar’ιn kahvesine giderek; birer simit ve birer çay içmekten kendilerini, mahrum etmezlerdi. Eğer mevsim bahar veya yaz ise Hacι Kaynar’ιn şιrasιnada doyulmazdι. Aydιn Alşan öğrencilik yιllarιnda okul bandosunda, okul tiyatrosunda ve diğer sosyal faaliyetlerde her zaman görev alιrdι. Emeli ve ideali hep aktör olmaktι. Arkadaşlarι üniversite için inşaat, tιp, eczacι, hukuk gibi bölümleri yazarken o Konservatuarιn peşindeydi. Kιsmet olmadι, çeşitli nedenlerden dolayι giremedi.

Daha sonra Samsun sosyal bilimler açιk yüksek öğretimine girdi. Iki sene okuyup askere gitmeye karar verdi. Askerlikten sonra Devrektaş’ta çalιstι ve şimdiki eşiyle tanιşιp, evlenme yoluyla yurtdιşιna çιkarak Belçika’ya gitti.

Bir yanda ana baba hasreti, vatan hasreti, akrabalarι, arkadaşlarι, dostlarι ve hatιralarιnι bιrakιp gurbete çιktι. Dili, dini külturü, örf ve adetleri ayrι olan bir ülkede artιk hayat mücadelesi başlamιştι. Ekmek fιrιnιndan, temizlik, tekstil, garaj, şoförlük, market gibi değişik işlerde diger gurbetciler gibi calιştι.

Daha sonrada bu özlemlerden ötürü, duygularι kabardι ve bir albüm yapmaya karar verdi ve kararιnι gerçekleştirdi.

Kendisi Belcika'nιn Bruksel şehrinde bulunup halen Belçika’nιn Anderlecht semtinde Rot balanscι olarak ( Pneus Anderlecht ) Bld. De la Révision n°30 adresιnde yaşamιnι kendi garaj’in da çalisarak devam ettirmektedir ...